מבקר המדינה ב'עזרת אחים'

k2

מבקר המדינה ב'עזרת אחים': "אין לי כל מילה של ביקורת, כולי מופתע מהיקף הפעילות"

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא ערך ביקור במטה 'עזרת אחים' ברמב"ש יחד עם ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול

במסגרת ביקורו של מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא בבית שמש, ערך ביקור במרכז 'עזרת אחים' ברמת בית שמש, ארגון החסד הוותיק של בית שמש, כשאל הביקורה תלווה ראש העיר משה אבוטבול ובכירים נוספים מעיריית בית שמש וממשרד מבקר המדינה.

יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ ערך למבקר המדינה סיור בין אגפי המרכז, ועמד בדבריו על היקף הפעילות של הארגון, החל מהשאלת ציוד רפואי, מרפאות שבת, הסעות לבתי חולים, וכן פעילות בשעת מלחמה.

קאפ גם סקר את המיזם החדש של הארגון 'כן לזקן', פרוייקט חדש שבא לתת יד תומכת לציבור מבוגר. "התחלנו עם הפרוייקט הזה רק בחודש האחרון, וכבר עתה יש לנו קרוב ל-115 מתנדבים. זה פרוייקט שמקיף את כל שכונות העיר ולמרות הזמן הקצר אנו עדים לאתגר המעניין,

 

כמו אותו יהודי מבוגר שסיפר לנו כי במשך שנה וחצי כמעט לא יצא מפתח ביתו, בגלל מוגבלות התנועה שלו, כאשר בסך הכל יש לו לרדת 5 מדרגות ולצאת אל השמש. שדכנו לו מתנדב והאיש הזה לא גמר להודות לנו על האפשרות הפשוטה שנתנו לנו לצאת קצת מארבעת הקירות שהוא כלוא בהם".

ראש העיר משה אבוטבול סיפר למבקר המדינה כי ארגון 'עזרת אחים' הוא ארגון של כלל תושבי העיר, הוא כתובת של ככל הציבור בכל שעה ובכל זמן, ומה שיפה שהם לא בודקים בציציות של אף אחד, אלא עוזרים מתוך אהבת ישראל אמיתית, ועל כך העירייה כבר הוקירה את הרב אברהם קאפ ורואה את תרומת החשובה  למען בית שמש כזכות גדולה לכלל תושבי העיר.

בתוך דבריו גם סיפר ראש העיר למבקר המדינה כי זה לאחרונה ערך ביקור תנחומים בבית משפחת אבלים בבית שמש, והופתע לראות כי ארון הקודש שניתן למשפחה ע"י ארגון 'עזרת אחים' הונצח לזכר נכדו התינוק משה מזרחי ע"ה, כאשר הדבר נעשה בשקט אפילו בלי לדווח על כך.

מבקר המדינה השופט יוסף שפירא חתם את דבריו באומרו כי הוא נרגש לשמוע ולעמוד מקרוב על פעילות יפה כמו שהוא רואה ב'עזרת  אחים', "מתפקידי להיות מבקר ולתת ביקורת, אך אין לי כל מילה שכזו מול מפעל חיים שכזה, ואני מופתע מהיקף הפעילות ומכך שהארגון מקרב לבבות בין כל חלקי בית שמש", אמר מבקר המדינה.

 

k2-d