מי אנחנו

אח שלי. אנחנו כאן כדי לעזור.

אנחנו רואים אותם מסתובבים לידינו, מביטים בחוסר האונים שלהם, וכל כך רוצים לעזור, אבל אין לנו איך. וזה מצער אותנו וכואב לנו בלב.

יש מבינינו שמכירים את המצב הזה מקרוב. בתוך המשפחה. חוסר האונים, והצורך להעזר, וכל הקושי היומיומי וההתמודדות

הרב אברהם קאפ נטל את היוזמה והקים את ארגון 'עזרת אחים' שעוזר לכל יהודי שנזקק לסיוע ותמיכה במגוון תחומים. הארגון הוקם בשנת 1997 עם ציוד התחלתי שכלל שני מכשירים אדים וזוג קביים שאוחסנו במחסן דירתם של משפחת קאפ.

מאז ועד היום עבר הארגון כברת דרך רבה וכיום הוא חשב לארגון הגג המספק מענה במגוון תחומים במקצועיות ומתוך ניסיון של שנים.

ארגון 'עזרת אחים' גאה להציג מרכז סיוע מודרני ומשוכלל שכולל חדרי אולטראסאונד ורנטגן, מרפאות שבת ,חדרי טיפול ומחסן להשאלת ציוד רפואי,תחנת הסעות לבתי חולים ואגף לרווחת הילד המיוחד  כמענה לצרכיה ההולכים וגדלים של הקהילה בבית שמש.

מהותה של אגודת "עזרת אחים" הוא איתור צרכיה של הקהילה בבית שמש, ועשיית כל מאמץ למלא צרכים אלו באופן הרגיש, המבין והמקצועי ביותר. שם הארגון "עזרת אחים" מיטיב לבטא את מהותו. בית שמש היא עיר המורכבת מפסיפס אנושי מרתק משלל ארצות מוצא וסגנונות תרבות. כמטרתו המוצהרת הצליח הארגון  ליצור מיזם ייחודי של עשייה הצלה ותמיכה  בו מטשטשים גבולות בין אזרח וותיק לעולה חדש בין דתי לחילוני כי כולנו אחים "בקבלה ונתינה".

עזרת אחים מציעה שירותי רווחה מתקדמים לקהילה כאשר גולת הכותרת ברשימת ההתפתחויות הן האגף לילד המיוחד הפועלות כבר שנתיים בהצלחה מרובה. אגף זו כולל מועדונית אוטיסטים, מועדונית פיגור, מועדונית שישי שבת וחג ,נופשונים ומחני קיץ כך שכמעט אין יום בשנה שהילדים המיוחדים נשארים ללא תמיכה הולמת.

המרכז שלנו מאיוש על ידי צוות מורים מקצועיים ומתנדבים מסורים ומטרתנו מחד להציע סביבה תומכת והתפתחותית לילד ומאידך להקל על ההורים ככל האפשר במאבק התמרון היומיומי  בין צורכי הילד המיוחד לבין צורכי שאר בני הבית .לעיתים שירותי התמיכה האלו יכולים להכריע את הכף בהחלטה האם להוציא את הילד למסגרת חוץ ביתית.

בואו גם אתם, הטו כתף, תעזרו ותיעזרו, כי כולנו אחים. עוזרים ונעזרים.

מחכים לכם

ארגון עזרת אחים